Image layer

Image layer

Image layer

Kujawsko-Pomorskie Forum Oświaty Samorządowej 12.01.2018 r.

Data publikacji: 2018-01-22

12.01.2018 r. w Bydgoszczy odbyło się kolejne spotkanie Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty Samorządowej.

Na początku zebranym przybliżony został projekt pn. „Kompetencje kluczowe uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim”, który realizujemy. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji 192 przedstawicieli z 58 jednostek samorządu terytorialnego z woj. kujawsko-pomorskiego w zakresie zarządzania oświatą, ukierunkowanego na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów poprzez wdrożenie programów szkoleniowo-doradczych wraz z obudową metodyczną, a także wdrożenie planów podnoszenia jakości oświaty oraz wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

W głównej części spotkania poruszono natomiast tematykę dotacji oświatowych 2018, skupiono się w szczególności na zagadnieniach ich przyznawania, rozliczania i kontroli po ostatnich zmianach prawa, w tym ustawie o finansowaniu zadań oświatowych. Znana i ceniona ekspert w tej dziedzinie przybliżyła uczestnikom problematykę oraz udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania. Uczestnicy mieli również okazję do skonsultowania z panią trener swoich przypadków indywidualnie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, czego wynikiem była wysoka frekwencja. Bardzo cieszymy się, iż nasze forum zyskuje na popularności wśród Państwa. Spotkania w ramach Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz wspólnego szukania rozwiązań dla kwestii problematycznych, z którymi na co dzień borykają się pracownicy oświaty.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym na Forum za przybycie. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły zachęcamy do przystąpienia do Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty. Dokumenty członkowskie znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce Fora.

Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl