Image layer

Image layer

Image layer

Kujawsko-Pomorskie Forum Oświaty 19.10.2017

Data publikacji: 2017-10-26

Galeria zdjęć:

Kujawsko-Pomorskie Biuro Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej z przyjemnością informuje, że 19.10.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty.

Pierwsza część spotkania poświęcona została prezentacji projektu MEN „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim”, przygotowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Wiedza Edukacja Rozwój. Uczestnikom Forum przedstawione zostały główne założenia planowanego projektu, którego celem jest podniesienie kompetencji 192 przedstawicieli z 58 jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania oświatą, ukierunkowanego na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów.

W drugiej części forum poruszony został niezwykle ciekawy temat związków zawodowych w oświacie. Doświadczony wykładowca, specjalista w zakresie finansów oświatowych, prawa oświatowego i zarządzania edukacją opowiedział o uwarunkowaniach prawnych, zadaniach, kompetencjach oraz uprawnieniach dyrektorów placówek we współdziałaniu z przedstawicielami związków zawodowych. Prowadzący chętnie odpowiadał na wszystkie pytania oraz udzielał konsultacji indywidualnych. Spotkanie było świetną okazją do dyskusji oraz wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie na spotkanie Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty. Tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie uczynili zachęcamy do przystąpienia do Forum. Dokumenty członkowskie można pobrać tutaj.

Jednocześnie informujemy, iż kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty Samorządowej zaplanowane jest na 05.12.2017 r. Niezbędne informacje oraz aktualności znajdziecie Państwo w zakładce Forum Oświaty.

 

Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl