Image layer

Image layer

Image layer

Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników - 09.01.2018, Toruń

Data publikacji: 2018-01-18

Galeria zdjęć:

Z przyjemnością informujemy, iż dnia 09.01.2018 r. w Toruniu odbyło się Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników. Na niniejszym spotkaniu podjęta została tematyka  Zmian w funkcjonowaniu rachunkowości po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13.09.2017 r.

Ekspert w tej dziedzinie, praktyk w zakresie finansów samorządowych, obecnie skarbnik gminy przybliżył uczestnikom zmiany, które nastąpiły po wejściu w życie rozporządzenia, a podczas panelu dyskusyjnego omówiono wiele różnych, ważnych z punktu widzenia skarbników kwestii.

Wcześniej podczas części spraw bieżących uczestnicy dyskutowali i odpowiadali wzajemnie na pytania, przesyłane przez uczestników przed spotkaniem. Omówiono także obecny stan sytuacji w zakresie tzw. centralizacji PIT. Ustalono, że podjęte zostaną działania, żeby liczne wątpliwości tej sprawie przedstawić w sposób bezpośredni przedstawicielom Ministerstwa Finansów.

Uczestnikom przekazano także odpowiedź Ministerstwa Finansów na zapytanie Kujawsko-Pomorskiego Forum Sekretarzy w sprawie opłaty skarbowej.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie. Serdecznie zachęcamy do wstąpienia w poczet członków Forum osoby, które jeszcze tego nie uczyniły. Dokumenty członkowskie do pobrania znajdują się w zakładce Fora.

Kolejne spotkanie Forum, o ile wcześniej nie pojawi się jakieś pilne zagadnienie wymagające spotkania, odbędzie się w maju, w formie wyjazdowej i będą to dwudniowe warsztaty w zakresie podatku VAT.

Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl