Image layer

Image layer

Image layer

Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników 7-8.09.2017

Data publikacji: 2017-09-27

Galeria zdjęć:

Kujawsko-Pomorskie Biuro Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Forum Skarbników, które odbyło się 7-8 września br. w Bydgoszczy.

Podczas dwudniowego Forum poruszonych zostało wiele ważnych i kontrowersyjnych zagadnień, a spotkanie było świetną okazją dla uczestników do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. W pierwszym dniu posiedzenia specjalista z zakresu rachunkowości i finansów publicznych, wyczerpująco omówił zagadnienie zmian oraz problemów, dotyczących klasyfikacji budżetowej. Kolejny dzień Forum obfitował w liczne kwestie do dyskusji. Wystąpienie otwierające poprowadzili przedstawiciele Krajowego Rejestru Długów, którzy opowiedzieli o możliwościach współpracy w zakresie skuteczniejszego egzekwowania należności samorządów. W kolejnej części prelegentem był Sekretarz Regionalnej Komisji Orzekającej o Naruszeniu Dyscypliny Finansów przy RIO w Bydgoszczy, który poruszył kwestię odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów i przedstawił aspekty postępowań. Najwięcej emocji i najbardziej burzliwą dyskusję wywołało wśród uczestników zagadnienie centralizacji podatku VAT oraz nowe podejście do rozliczeń zaliczki na podatek dochodowy oraz składek społecznych od umów cywilnoprawnych. Forumowicze mogli podzielić się swoimi wątpliwościami i zastrzeżeniami, co do planowanych w tym przypadku rozwiązań. Zaproszony przez nas prelegent – przedstawiciel Izby Administracji Skarbowej cierpliwie wysłuchał wszystkich pytań, nurtujących uczestników Forum i zaproponował możliwości przedstawienia stanowiska Skarbników kierownictwu Izby oraz w dalszej kolejności Ministerstwu Finansów.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym posiedzeniu Kujawsko-Pomorskiego Forum Skarbników, które zaplanowane jest na 21.11.2017 r.

Gorąco zachęcamy tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie uczynili do wstąpienia w poczet członków Forum. Dokumenty członkowskie pobrać można w zakładce Forum Skarbników.

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszej strony na Facebooku.

Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl