Image layer

Image layer

Image layer

Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników Łysomice 18-19.05.

Data publikacji: 2017-06-02

Galeria zdjęć:

Kujawsko-Pomorskie Biuro Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej informuje, że w dniach 18-19. 05.2017 r. odbyło się kolejne Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników. Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękujemy za udział w spotkaniu.

Pierwszy dzień posiedzenia Forum, rozpoczął się prezentacją Gminy Łysomice, dokonaną przez Pana Wójta Piotra Kowala oraz Pana Przewodniczącego Rady Gminy Roberta Kożuchowskiego. Główna część spotkania poświęcona była tematyce związanej ze zmianami w ustawie o finansach publicznych, problematyce udzielania absolutorium oraz aktualnym problemom w zakresie finansów samorządowych, którą przybliżyli przedstawiciele Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. W drugiej części  posiedzenia w trakcie dyskusji, moderowanej przez Pana Pawła Kucofana- przedstawiciela Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku. Omawiano wybrane problematyczne kwestie dotyczące zakresu zarządzania finansami JST. W trakcie debaty zgromadzeni uczestnicy mogli podzielić się spostrzeżeniami wynikającymi z własnych doświadczeń i praktyki.

Drugi dzień Kujawsko-Pomorskiego Forum Skarbników poświęcony był najnowszym zmianom ustawy o finansach publicznych z dnia 10 lutego 2017 r. i ich wpływie na realizację dochodów budżetowych oraz ewidencję księgową, windykację zaległości i likwidację nadpłat. Szkolenie w ramach posiedzenia Forum poprowadził specjalista z zakresu finansów publicznych, były inspektor kontroli RIO- Pan Maciej Wojdowski.

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Forum jak i osoby zrzeszone informujemy, iż kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Forum Oświaty Samorządowej zaplanowane jest na 7-8.09.2017 r., tematyka spotkania oscylować będzie wokół statutów oświatowych. Niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w zakładce FORUM SKARBNIKÓW

 


 

Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl