Image layer

Image layer

Image layer

Aktualności

06 GRU 2019

Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników 29.11.2019r. - relacja ze spotkania


Kujawsko-Pomorskie Forum Skarbników 29.11.2019r. - relacja ze spotkania

29 listopada b.r. odbyło się ostatnie zaplanowane na ten rok  spotkanie  Forum Skarbników Województwa Kujawsko-Pomorskiego


19 LIS 2019

Wyjaśnienia uzupełniające dot. projektu Dziecko pod opieką-To Twój czas na pracę


Wyjaśnienia uzupełniające dot. projektu Dziecko pod opieką-To Twój czas na pracę

W odniesieniu do informacji zamieszczonej w październiku dotyczącej wypłaty zaległości refundacji nad bieżącą opieką nad dzieckiem do lat 3 w ramach projektu „Dziecko pod opieką – to Twój czas na pracę” przedstawiamy Państwu  obecną sytuację realizacji projektu.

Wniosek do poprawy za czwarty kwartał 2018 roku otrzymaliśmy dnia 08.11.2019 roku  z Urzędu Marszałkowskiego.  Od dnia 09.11.2019 roku dokumenty są  w fazie wyjaśnień, sprostowań i odpowiedzi. Złożony wniosek wymaga precyzyjnych i szczegółowych sprostowań ze względu na ilość błędów jakie zawierał w ramach postępu finansowego, rzeczowego oraz monitorowania uczestników.   Poprawiony wniosek zostanie przesłany do ponownej oceny do dnia 22.11.2019 roku.  Po ocenie wniosku otrzymamy informację dotyczącą wypłaty transzy.

Zapewniamy Państwa, iż dokładamy wszelkich starań by wyjaśnienie było przygotowane w taki sposób by Dział Wdrażania mógł wydać zgodę na wypłatę transzy.

Wysokość transzy zapewni spłatę zaległości Państwu, którzy zakończyli udział w projekcie oraz na uregulowanie bieżących zaległości.

Zwracamy się z prośbą o nie wprowadzanie błędnych informacji przez osoby, które nie posiadają wiedzy i przygotowania merytorycznego związanego z realizacją projektów oraz nie znają przyczyn zaistniałej sytuacji. Projekt realizowany jest zgodnie z założeniami natomiast wielkim mankamentem tej realizacji jest brak środków finansowych. 

Skupiliśmy się nad ustabilizowaniem współpracy wewnętrznej i zewnętrznej by rozliczać projekt terminowo i rzetelnie  pozyskaniem środków by zapewnić Państwu w miarę naszych możliwości jak najszybszą spłatę i uzyskanie płynności finansowej projektu.

Waldemar Kochański Koordynator Projektu                                                                             

Robert Żarkowski  Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Biura  Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej


18 LIS 2019

Kujawsko-Pomorskie Forum Sekretarzy 14.11.2019r. - relacja ze spotkania


Kujawsko-Pomorskie Forum Sekretarzy 14.11.2019r. - relacja ze spotkania

14 listopada b.r.  w Toruniu odbyło się kolejne spotkanie Forum Sekretarzy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  


Kujawsko-Pomorskie Biuro FRDL

tel.: (52) 321 18 90, fax: (52) 321 18 92
e-mail:
info@bydgoszcz-frdl.pl